U-19 jamoamiz mavsumni derbidagi yirik g’alaba bilan yakunladi! “Paxtakor” – “Lokomotiv” 1:5 Gollar: Behruz O’ktamov (44) – Muhammad-Yusuf Xusanov (10), Javohir Mubarakov (27, 70), Azamat Komilov (33), Ismoilbek Usmonxo’jayev (85).
Turkiyaning Antaliya shahridagi “Antalya Friendship Cup-2023” turniri yakuniga yetdi. Ushbu turnirda futbolimiz maktabining 2011 va 2013-yillarda tug’ilgan tarbiyalanuvchilari ishtirok etdi va faxrli o’rinlarni qo’lga kiritishdi. Jumladan, Sunnat Ro’ziyev boshqaruvidagi 2011-yillarda
Futzal bo’yicha mamlakat chempionati 3-tur uchrashuvlariga Toshkentdagi “Yunusobod” sport majmuasi mezbonlik qiladi. Ushbu tur doirasida “Lokomotiv” futzalchilarini ikkita qiyin o’yin kutib turibdi. 06.11.2023 15:00 | “Jizzax-Kenteks” – “Lokomotiv” 07.11.2023 17:00
👉 Yaqinda futbol bilan xayrlashgan tajribali hujumchi Marat Bikmayev bundan buyon “Lokomotiv” PFK tizimida faoliyat olib boradi. 😌 Tez orada uning qaysi lavozimda ishlashi e’lon qilinadi. Ma’lumot uchun, Bikmayev “Loko”
Pro-liganing 2023-yilgi mavsumi so’nggi turi doirasida “Navbahor-Farm”ga qarshi o’yindan keyin “Lokomotiv” bosh murabbiyi Denis Korostichenko fikrlarini bildirdi. – Ilk navbatda muxlislarni bugungi g‘alaba bilan tabriklayman. Gap yo‘q, ular bugun yaxshi
Keyingi mavsum Superligada ko’rishguncha😉 NAVBAHOR-FARM — LOKOMOTIV 1:3 Namangan. “Markaziy” stadioni zaxira maydoni. 256 tomoshabin Hakamlar: Xushnud Suyunboyev, Husniddin O’rolov, Husan Xudoyberdiyev, G’ayrat Jo’rayev Nazoratchi: Nabijon Ro’zimov Komissar: Sherzod Rajabov
2-tur 2-kun “Lokomotiv” – “Maksam-Chirchiq” 3️⃣:2️⃣ Gollar: Jamshid Rasulov (19), Abdug’affor Mahmudov (35), Ahmadjon Jalolov (38) – Botirbek Rizayev (6), Dilshod Fayziyev (27). 2-tur 3-kun “Lokomotiv” – “Dinamo” 3️⃣:4️⃣ Gollar:
👉 Ushbu mavsumda faoliyatini yakunlagan Marat Bikmayev o’zi ishtirok etgan ichki chempionat va kuboklar sovrinlarini yutgan futbolchiga aylandi. 🚂 Marat O’zbekiston chempioni, O’zbekiston Kubogi sohibi bo’lishdan tashqari, mamlakat Superkubogi va
Bugun U-19 jamoamiz safarda “Turon” maydoniga safar uyushtirdi. Unda Sadriddin Abdullayev shogirdlari 4:2 hisobida g’alabaga erishdi. ⚽️ U-19 jamoamiz tarkibidan gollarni Javohir Mubarakov (dubl), Po’latxon Jumaxonov va Diyorbek Mamataliyev kiritdi.

Наша команда U-19 завершила сезон с хорошим настроением
Наша команда U-19 завершила сезон крупной победой в дерби! «Пахтакор» — «Локомотив» 1:5 Голы: Бехруз Октамов (44) — Мухаммад-Юсуф Хусанов (10), Джавахир Мубараков (27, 70), Азамат Комилов (33), Исмаилбек Усмонходжаев
Результаты «Antalya Friendship Cup-2023». «Локо»-2011 чемпион , «Локо»-2013 обладатель 3-го места !
Завершился турнир «Antalya Friendship Cup-2023» в Анталье, Турция. Воспитанники 2011 и 2013 годов рождения нашей футбольной школы приняли участие в этом турнире и заняли почетное место. В частности, победителями турнира
Футзал. Ташкентское дерби в Ташкенте в 3-м туре!
В спорткомплексе «Юнусабад» в Ташкенте пройдут матчи третьего тура чемпионата страны по футзалу. В рамках этого тура футзалистов «Локомотива» ждут два непростых матча. 06.11.2023 15:00 | «Джизак-Кентекс» — «Локомотив». 07.11.2023
Марат Бикмаев приступил к работе в системе нашего клуба
👉 Опытный нападающий Марат Бикмаев, недавно попрощавшийся с футболом, продолжит работу в системе ПФК «Локомотив». 😌 Скоро будет объявлено, на какой должности он будет работать. Для информации, Бикмаев в форме
Денис Коростиченко: «Будет интересно сыграть против соперника, который хочет играть в футбол»
Свое мнение главный тренер «Локомотива» Денис Коростиченко высказал после матча против «Навбахор-Фарм» в последнем туре сезона Про-Лиги-2023. — Прежде всего, хотелось бы поздравить болельщиков с сегодняшней победой. Нет проблем, они
Сезон-2023 мы завершили победой в Намангане.
Увидимся в следующем сезоне в Суперлиге НАВБАХОР-ФАРМ — ЛОКОМОТИВ 1:3 Наманган. Резервное поле стадиона «Центральный». 256 зрителей Судьи: Хушнуд Суюнбаев, Хусниддин Оролов, Хусан Худойбердиев, Гайрат Джораев Инспектор: Набижон Розимов Комиссар:
Наши футзалисты зафиксировали 1 победу и 1 поражение во 2-м туре
2-й тур 2-й день «Локомотив» — «Максам-Чирчик» 3️⃣:2️⃣ Голы: Джамшид Расулов (19), Абдугаффар Махмудов (35), Ахмаджон Джалолов (38) — Ботирбек Ризаев (6), Дилшод Файзиев (27). 2-й тур 3-й день «Локомотив»
Марат Бикмаев – первый игрок в Узбекистане, выигравший 5 различных кубков! 🏆
👉Завершивший карьеру в этом сезоне Марат Бикмаев стал игроком, завоевавшим призовые места во внутренних чемпионатах и кубках, в которых участвовал. 🚂 Помимо того, что Марат является чемпионом Узбекистана, обладателем Кубка
Победа нашей командой U-19!
Сегодня наша команда U-19 организовала поездку на поле «Турон». Воспитанники Садриддина Абдуллаева выиграли со счетом 4:2. ⚽️ Голы нашей сборной U-19 забили Джавахир Мубараков (дубль), Полатхан Джумаханов и Диёрбек Маматалиев.
🚂 «Локомотив» – победитель Про-лиги! 🔥
ЛОКОМОТИВ — ЮНИРЕД 2:0 Ташкент. Стадион «Локомотив». 2104 зрителя Судьи: Темур Тохтасинов, Ислам Носиров, Абдулхамид Абдураимов, Шавкат Насибуллаев Инспектор: Тоир Низомов Комиссар: Шахрух Саид Голы: Джалолиддин Джумабаев, 36 (1:0), Марат