👉 Navoiyda bo‘lib o‘tgan qizlar o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionati bugun o‘z nihoyasiga yetdi. 👉 Ushbu musobaqada ishtirok etgan “Lokomotiv-W” U-14 jamoasi yakunda 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi. 1-o’rin | Sevinch (Qashqadaryo viloyati) 2-o’rin
Kecha JCH-2026 saralashi 4-turi doirasidagi uchrashuvlar o’tkazildi. SofaScore ushbu turda eng yaxshi o’yin ko’rsatgan futbolchilar ramziy termasini taqdim qildi. Undan jamoamiz futbolchisi, Qirg’iziston termasi sardori Valeriy Kichin ham o’rin oldi.
5. Xurshid Najimov 7. Ilyos Mallayev 8. Farhod Abdumavlonov 9. Dilshod Fayziyev 10. Burhoniddin Sodiqov 11. Akmal Elmurodov 12. Doniyor Umarov 14. Shohruhbek Murodbekov 17. Ahmadjon Jalolov 21. Eldor Nigmatov
Bugun jamoamiz “Lokomotiv” stadionida “Olimpik” bilan nazorat o’yinini o’tkazdi. Unda tomonlar 1:1 hisobida durang qayd etishdi. Bahsda jamoamiz tarkibidan golni Rustam Xolnazarov kiritdi.
👉 “Lokomotiv” PFK bosh homiysi – “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati talabiga binoan “Lokomotiv” professional futbol klubiga bosh menejer tayinlandi. 👉 Bugun klubimiz ofisida bo‘lib o‘tgan yig‘ilishda Akmal Davronovich Xusanbayev
27-sentabr kuni jamoamiz Superliganing 20-turida OKMK maydonida mehmon bo’ldi. Bahsning 90-daqiqasida Ozodbek O’ktamov zaxiradan maydonga tushdi. Bu uning jamoamiz tarkibida Superligadagi debyutiga aylandi. Garchi so’nggi daqiqada o’yinga qo’shilganiga qaramasdan Ozodbek
O’tgan hafta mobaynida O’zbekiston U20 terma jamoasi Xitoy Taypeyi mamlakatida Osiyo Kubogi final bosqichi uchun saralash o’yinlarida qatnashdi. Ushbu terma tarkibida jamoamiz futbolchisi Lazizbek Mirzayev ham harakat qildi va 4

👉Сегодня завершился чемпионат Узбекистана среди девушек, проходивший в Навои. 👉 Команда «Локомотив-W» U-14, участвовавшая в этом соревновании, заняла 3-е место. 1 место | Севинч (Кашкадарьинская область) 2 место | Ташкентская
Вчера прошли встречи в рамках 4-го тура квалификации ЧМ-2026. SofaScore представил символическую команду игроков, показавших лучшие результаты в этом туре. Место занял и Валерий Кичин, игрок нашей команды, капитан сборной
5. Хуршид Наджимов 7. Ильяс Маллаев 8. Фархад Абдумавлонов 9. Дильшод Файзиев 10. Бурхониддин Садиков 11. Акмал Эльмуродов 12. Дониёр Умаров 14. Шохрухбек Мурадбеков 17. Ахмаджон Джалолов 21. Эльдор Нигматов
Сегодня наша команда провела контрольный матч с «Олимпиком» на стадионе «Локомотив». Стороны сыграли вничью 1:1. Рустам Холназаров забил гол от нашей команды.
👉По обращению руководства АО «Узбекистон темир йуллари», генерального спонсора ПФК «Локомотив», в профессиональный футбольный клуб «Локомотив» назначен генеральный менеджер. 👉На совещании, состоявшемся сегодня в офисе нашего клуба, Хусанбаев Акмаль Давронович
27 сентября наша команда посетила ОКМК в рамках 20-го тура Суперлиги. На 90-й минуте матча Озодбек Уктамов вышел на поле из запаса. Это стало его дебютом в Суперлиге в составе
На прошлой неделе сборная Узбекистана до 20 лет приняла участие в отборочных матчах финальной стадии Кубка Азии в Китайском Тайбэе. Лазизбек Мирзаев выступал в этой сборной и забил 2 гола