Бугундан мамлакатимизда Ёшлар Лигасининг янги мавсуми старт олди. Ёш “темирйўлчилар” 1-турни сафарда “Қизилқум”га қарши ўтказишди. Қизиқарли ва муросасиз кечган беллашувда омад мезбонларга кулиб боқди ва учрашувда 2: 1 ҳисоби қайд
Баҳорнинг дастлабки кунидан Ўзбекистон Суперлигаси-2018 баҳслари старт олади. Илк турда мамлакатимиз чемпиони “Локомотив” сафарда “Қизилқум” жамоаси меҳмони бўлади. “Темирйўлчилар” жамоаси бугун Навоий шаҳрига етиб келишди ва соат 17: 00дан бошлаб
1 март куни Суперлига баҳслари старт олади. Илк турни “Локомотив” сафарда “Қизилқум”га қарши ўтказади. Айни пайтда “темирйўлчилар” жамоаси мазкур тўқнашувга ҳозирликни давом эттирмоқда. “Локомотив” футболчилари бугун ҳам клуб қароргоҳида машғулот
Баҳорнинг илк кунида Ўзбекистон Суперлигаси старт олади. Дастлабки турнинг илк учрашуви эса Навоийда бўлиб ўтади. Унда Мамлакатимизнинг амалдаги чемпиони – “Локомотив” “Қизилқум” меҳмони бўлади. Мазкур матчни тажрибали рефери Азиз Асимов
Келаси ҳафтадан кўпчилик интиқлик билан кутаётган Ўзбекистон Суперлигаси-2018 баҳсларига старт берилади. “Локомотив” профессионал футбол клуби ҳам янги мавсум стартига қизғин ҳозирлик олиб бормоқда. Жамоа 1-турда сафарда “Қизилқум” меҳмони бўлса, илк
Ўзбекистоннинг 2 карра чемпиони – “Локомотив” Суперлига-2018нинг 1-турини сафарда Навоийнинг “Қизилқум” жамоасига қарши ўтказади. “Темирйўлчилар” жамоаси 1 март санасида бўлиб ўтадиган мазкур беллашувга тайёргарлик жараёнини бошлаб юборди. Жамоа ўз қароргоҳида
Янги мавсумга тайёргарликни давом эттираётган Тошкентнинг “Локомотив” жамоаси футболчилари бугун норматив топширишди. Хабарингиз бор, футболчиларнинг жисмоний ҳолатини назорат қилиб бориш мақсадида ЎФА тест-синовлари ўтказиб келмоқда. Мазкур тест-синовлари Ўзбекистон Футбол Ассоциациясининг
Пойтахтимиздаги “Ёшлик” спорт мажмуаси 5 кун давомида аёллар футзал жамоалари ўртасида мамлакат чемпионати 1-тур учрашувларига мезбонлик қилди. Қисқа танаффусдан кейин бу йил “Локомотив” аёллар жамоаси ҳам миллий чемпионатимизда иштирок этмоқда.
Бугун “Локомотив” жамоаси Эронда “Зоб Аҳан” меҳмони бўлди ва 0:2 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйди. Учрашув якунлангач “темирйўлчилар” жамоаси аъзоси Сардор Рашидов беллашув хусусидаги фикрлари билан ўртоқлашди: – “Зоб Аҳан”
Бугун “Локомотив” жамоаси Эронда “Зоб Аҳан” меҳмони бўлди ва 0:2 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйди. ОЧЛ-2018 / “B” гуруҳи. 2-тур Исфаҳон, Эрон. “Фуладшаҳр” стадиони “Зоб Аҳан” (Эрон) – “Локомотив”

Двукратный чемпион Узбекистана «Локомотив» в первом туре Супер лиги сыграет на выезде против «Кызылкума». Команда начала подготовку к предстоящему матчу, который состоится 1 марта. Тренировки проходят на базе клуба. В
Сегодня в рамках второго тура ЛЧА «Локомотив» в Иране сыграл против «Зоб Ахан» и потерпел поражение со счетом 0:2. «Зоб Ахан» – «Локомотив» 2:0 Голы: Муртазо Табризи (47), Мухаммад Риза (90+2)
12 февраля «Локомотив» в рамках 1 тура Азиатской Лиги Чемпионов сыграл с эмиратским клубом «Аль Вахда». В этой встрече «Железнодорожники» отправили в ворота соперника 5 безответных мячей. В своей дебютной
Успешно начавший групповой этап Азиатской Лиги Чемпионов ташкентский «Локомотив» с сегодняшнего дня начал подготовку ко своей следующей встрече в этом турнире. «Железнодорожники» встретятся с иранским клубом «Зоб Ахан», который в
Сегодня «Локомотив» сыграл свой первый официальный матч в рамках Лиги Чемпионов АФК. В интереснейшей встрече «железнодорожники» одержали победу со счётом 5:0 Ташкент. Стадион «Локомотив». «Локомотив» (Узбекистан) – «Аль Вахда»
12 февраля стартует групповой этап нового сезона Лиги Чемпионов АФК. В первой своей встрече ташкентский «Локомотив» сойдётся в противостоянии с клубом из ОАЭ «Аль Вахда» в рамках группы “B”. На
Ташкентский «Локомотив» сегодня подписал ещё одного опытного футболиста. Им стал полузащитник сборной Узбекистана Сардор Рашидов. Сегодня стороны подписали контракт, рассчитанный на один год. Напомним, что Сардор Рашидов по ходу своей
Сегодня прошла жеребьёвка XXVII Чемпионата Узбекистана среди команд Суперлиги. По ходу этой жеребьёвки 12 команд узнали своих соперников. По результатам жеребьёвки действующий чемпион Узбекистана «Локомотив» начнёт свой путь с выездной
Мы уже сообщали, что в ташкентском «Локомотиве» несколько футболистов находятся на просмотре. Сегодня «Локомотив» заключил контракт с двумя из них. Это футболист из Южной Кореи Чо Сук Жаэ и бразилец