Олий Лига 3-турининг қолдирилган беллашувида “Локомотив” “Металлург”га қарши баҳс юритди ва 3:1 ҳисобида ғалабага эришди. Учрашувда “Локомотив” жамоасининг ёш ярим ҳимоячиси Азизбек Амонов Олий Лигадаги дебют голини киритишга муваффақ бўлди.
Бугун “Локомотив” Олий Лига-2017 биринчи даврасидаги сўнгги учрашувини ўтказди. Муросасиз кўриниш олган беллашувда “темирйўлчилар” “Металлург” футболчиларини 3:1 ҳисобида мағлуб этишди. Учрашувдан сўнг ўтказилган матбуот анжуманида “Локо” устози Андрей Микляев қуйидагича
Олий Лига мусобақа жадвалида пешқадамлик қилаётган “Локомотив” 3-турнинг қолдирилган ўйинида “Металлург”ни қабул қилди. Қизиқарли тарзда ўтган беллашувда “темирйўлчилар” 3:1 ҳисобида ғалабага эришди. “Локо” таркибида Азизбек Амонов элитадаги дебют голини киритишга
Хабарингиз бор, бугун Тошкентнинг “Локомотив” жамоаси Олий Лига 3-туридаги қолдирилган ўйинини ўтказади. Жамоамизга “Металлург” рақиблик қилади. Бугунги учрашувга “Локомотив” таркибда бир қатор йўқотишлар билан етиб келди. Огоҳлантиришлари сони ортиб кетган
Ёшлар Лигасида 3-турнинг қолдирилган ўйини бўлиб ўтди. Унда ёш “темирйўлчилар” Бекободнинг “Металлург” жамоаси ўринбосарларига қарши баҳс олиб боришди. Кескин курашлар остида кечган матчда меҳмонларнинг қўли баланд келди – 3:4.
Олий Лига мусобақа жадвали пешқадами “Локомотив” 30 июнь куни XXVI миллий чемпионатимиз биринчи давраси доирасидаги сўнгги учрашувини ўтказади. 3-турнинг қолдирилган ўйинида “темирйўлчилар”га “Металлург” жамоаси рақиблик қилади. Қайд этиш жоизки, ушбу
Олий Лига 15-тур ўйинлари доирасидаги “Бунёдкор”га қарши беллашувдан сўнг “Локомотив” футболчиларига бир кунлик дам берилган эди. Бугундан “темирйўлчилар” жамоаси навбатдаги учрашувга ҳозирликни бошлаб юборишди. Олдинда “Локомотив”ни Олий Лига 3-тури доирасидаги
Олий Лига 15-тур учрашувлари доирасида “Локомотив” “Бунёдкор” меҳмони бўлди. Кескин курашларга бой тарзда кўриниш олган беллашувда “қалдирғочлар”нинг қўли баланд келди – 1:0. Ўйиндан кейин ўтказилган матбуот анжуманида “темирйўлчилар” жамоаси устози
Олий Лига 15-тур ўйинлари доирасида “Локомотив” “Бунёдкор” жамоаси билан баҳс юритди. Асосан тенг курашлар остида ўтган беллашувда “қалдирғочлар”нинг қўли баланд келди – 1:0. Ўйин тақдирини ҳал этган ягона голга Шаҳзодбек
Хабарингиз бор, бугун “Локомотив” “Бунёдкор” майдонида меҳмон бўлади. “Тошкент дербиси” мақоми остида ўтадиган беллашувлар доимо шиддатли кўриниш олган ва бутун ўзбек футбол жамоатчилиги диққат марказида бўлиб келган. Таъкидлаш керакки, “Локо”

Андрей Микляев: Азиз Амонов оставил неплохое впечатление
Сегодня состоялся отложенный матч 3-го тура чемпионата страны.  Лидер Чемпионата-2017 «Локомотив» одержал волевую победу над «Металлургом» со счетом – 3:1. Главный тренер хозяев Андрей Микляев поделился своими впечатлениями от игры.
«Локомотив» одержал волевую победу над «Металлургом»
«Локомотив» провёл отложенный матч 3-го тура Высшей лиги против «Металлурга». Лидер Чемпионата одержал волевую победу со счетом – 3:1 и теперь его превосходство над ближайшим преследователем составляет 8 очков.
«Локомотив» начал подготовку к игре с «Металлургом»
После игры 15 тура против «Бунёдкора» футболистам «Локомотива» был дан день отдыха. Сегодня «железнодорожники» начали подготовку к следующей игре. «Локомотив» ждёт отложенная игра 3 тура против бекабадского «Металлурга». Сегодня наша
Столичное дерби завершилось минимальной победой в пользу «ласточек»
В противостоянии 15-го тура Высшей лиги состоялась встреча между ташкентскими клубами «Бунёдкор» и «Локомотив». Встреча завершилась минимальной победой хозяев поля со счётом 1:0. Автором единственного гола на 71-й минуте стал
Женский футбол: «Локомотив-Woman» обыграл клуб «Бухара-W»
В чемпионате Узбекистана по футболу среди женщин закончился первый круг. Вчера в рамках 11 тура «Локомотив-Woman» играл на выезде с клубом «Бухара-W». В интереснейшей встрече победу одержали «железнодорожницы» со счётом
Изменен порядок проведения отложенного матча “Металлург” – “Локомотив”
Изменен порядок “дом-выезд” отложенного матча 3-го тура Чемпионата Узбекистана-2017 “Металлург” – “Локомотив”. Этот поединок должен был состоятся в Бекабаде 30 июня. Однако, в связи с реконструкцией стадиона “Металлург” в городе
«Локомотив» готовится к встрече с «Бунёдкором»
«Локомотив» готовится к матчу против «Бунёдкор». Сегодня «железнодорожники» на своей базе провели тренировку с мячом. Ни один травмированный футболист клуба не принимает участия в групповых тренировках. Ислом Тухтахужаев продолжает заниматься
Высшая лига: «Локомотив» одолел «Динамо»
В 14-ом туре чемпионата страны ташкентский «Локомотив» принимал в родных стенах самаркандское «Динамо». По итогам матча «железнодорожники» уверенно одержали победу со счетом 2:0.   «Локомотив» (Ташкент) – «Динамо» (Самарканд) –
Контрольный матч: «Локомотив» обыграл «Алмалык»
В связи с кратковременной паузой в Высшей лиге, 9 июня ташкентский «Локомотив» провёл контрольный матч против «Алмалыка». Встреча прошла интересно. Наставники обеих команд выпустили на поле молодёжь и смогли просмотреть