Бугун Навоийда “Қизилқум” ҳамда “Локомотив” жамоалари ўртасида мамлакат кубоги 1/8 финал ўйинлари доирасидаги жавоб учрашуви ўтказилди. Жуда қизиқарли ва муросасиз курашларга бой тарзда ўтган беллашувда кучлар тенг келди – 1:1.
Биласиз, айни дамда Ўзбекистон Кубоги 1/8 финал босқич жавоб беллашувлари бўлиб ўтмоқда. Қизиқарли беллашувлардан бирида “Қизилқум” Навоийда “Локомотив”ни қабул қилмоқда. Ушбу учрашувни жонли равишда томоша қилишни истаган мухлис-у мутахассислар учун
Хабарингиз бор, бугун Ўзбекистон Кубоги 1/8 финал босқич жавоб беллашувлари бўлиб ўтади. “Локомотив” эса Навоийда “Қизилқум” жамоаси меҳмони бўлади. Ёдингизда бўлса, ушбу жамоаларнинг яқиндагина Тошкентда бўлиб ўтган илк қарама-қаршилигида “темирйўлчилар”нинг
Ўзбекистон Кубогининг амалдаги соҳиби “Локомотив” жорий йилги Кубок баҳслари 1/8 финал ўйинлари доирасида “Қизилқум” билан тўқнаш келди. Тошкентда ўтган илк учрашувда 5:0 ҳисобида ғалабага эришган “темирйўлчилар” айни пайтда Навоийда кечадиган
Бугун Олий Лига 12-тур учрашувлари доирасида “Локомотив” “Нефтчи”га қарши баҳс юритди. Жамоамизнинг тўлиқ устунлиги остида кечган матч 4:0 ҳисобида якунланди. Учрашувдан сўнг ўтказилган матбуот анжуманида “Локо” устози Андрей Микляев қуйидагича
Ўзбекистоннинг амалдаги чемпиони “Локомотив” 12-турда Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасини қабул қилди. Асосан жамоамиз устунлиги билан ўтган ўйинда 4:0 ҳисобида ғалаба қўлга киритилди. Марат Бикмаев дубл қайд этган бўлса, Диёр Туропов ва
Олдинги хабарларимизда “Локомотив -2006”нинг Латвияга жўнаб кетгани ва Liеpaja Spring Cup мусобақасида ўз иштирокини бошлагани ҳақида маълумот бериб ўтгандик. Кеча тарбияланувчиларимиз “С” гуруҳида “Елгава” (Латвия), “Табасалу” (Эстония), “Шяуляй” (Литва) клубларини
Мамлакатимизнинг амалдаги чемпиони – “Локомотив” бугун Олий Лига 12-тур учрашувлари доирасида Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасига қарши баҳс олиб боради. ФАКТ: “Локомотив” айни дамда 10 та ўйиндан сўнг 23 очко жамғарганча, Олий
Хабар берганимиздек, 26–27 май кунлари Олий Лигада 12-тур урчашувлари ўтказилади. Ушбу турда “Локомотив” Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасига қарши тўқнаш келади. Мазкур қарама-қаршиликни Дмитрий Пислегин бошчилигидаги ҳакамлар гуруҳи бошқариб боради. «Локомотив»
2006 йилда ва ундан кейин таваллуд топган тарбияланувчиларимиз Латвиянинг Лиепая шаҳрида ўтказиладиган халқаро мусобақада иштирок этиш учун жўнаб кетгани ҳақида хабар берган эдик. Бугун ушбу мусобақа старт олди. Дастлабки рақибимиз

Действующий обладатель Кубка Узбекистана в 1/8 финала встретился с «Кызылкумом». Первый матч, который прошёл в Ташкенте закончился счётом 5:0. Сейчас «железнодорожники» готовятся к ответному матчу, который пройдёт в Навои. Сегодня
В рамках 12-го тура Высшей лиги состоялся матч «Локомотив» — «Нефтчи». Матч завершился со счетом 4:0 в пользу «железнодорожников». 12-й тур. 27 мая (суббота) «Локомотив» (Ташкент) – «Нефтчи» (Фергана)
В первой встрече 1/8 финала Кубка Узбекистана ташкентский «Локомотив» одержал победу над навоийским «Кызылкумом» со счётом 5:0. Кубок Узбекистана. 1/8 финала Первые матчи. 23 мая (вторник) «Локомотив» (Ташкент) –
В связи с проведением матчей Кубка Узбекистана у молодёжных команд Высшей Лиги появился небольшой перерыв. Молодёжные команды «Локомотива» и «Бунёдкора» провели матч,чтобы с пользой провести этот перерыв. Эта контрольная встреча
В рамках 11 тура Высшей Лиги «Локомотив» нанёс визит клубу из Ферганской области «Коканд-1912». Во время подготовки к этому матчу опытный защитник нашей команды Ислом Тухтаходжаев повредил коленный сустав. В
В рамках 11 тура Высшей Лиги действующий чемпион Узбекистана «Локомотив» отправился в гости к кокандцам. Это встреча стала противостоянием лидеров этого чемпионата. Первыми счёт открыли гости. Сделали они это в
Сегодня пройдёт матч 11 тура Высшей Лиги между клубами «Локомотив» и «Коканд-1912». Перед этой игрой мы взяли небольшое интервью у полузащитника «железнодорожников» Диёра Турапова. — Мы готовились к этой игре
Завтра стартуют встречи 11 тура Высшей Лиги. Одна из самых интересных встреч пройдёт в Коканде. В этой встрече сойдутся команды, возглавляющие таблицу Высшей Лиги — «Локомотив» и «Коканд-1912». Стоит отметить,